• کتاب «ارتباطات اجتماعی جدید در عکاسی: زندگی دیجیتال در اینستاگرام» به زودی منتشر می‌شود

    کتاب«ارتباطات اجتماعی جدید در عکاسی: زندگی دیجیتال در اینستاگرام» (۲۰۱۸) نوشته الیزا سرافینلی و با ترجمه مجید سلیمانی ساسانی، به زودی توسط انتشارات «سوره مهر» منتشر می‌شود. این کتاب از اولین آثاری است که از منظر فرهنگی و اجتماعی، به تحلیل تحولات جدیدی پرداخته است که انتشار عکس‌ها در رسانه‌های اجتماعی ایجاد کرده‌اند و در این زمینه، پلتفرم اینستاگرام را مورد تحلیل قرار می‌دهد.

  • انتشار کتاب «شرق‌شناسی هالیوود»

    به گزارش خبرگزاری مهر، کتاب «شرق‌شناسی هالیوود: تحلیل روایت پسااستعماری مسلمانان در سینمای هالیوود» نوشته مجید سلیمانی ساسانی به همت پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی منتشر شد. مجید سلیمانی، دانش‌آموخته دکتری علوم ارتباطات و پژوهشگر حوزه فرهنگ و رسانه است و این کتاب را در ۷ فصل تنظیم کرده و به دنبال پاسخ به این پرسش است که بازنمایی ملل شرق، خصوصاً اسلام و مسلمانان در سینمای هالیوود چگونه رخ می‌دهد و این بازنمایی در حوزه‌هایی همچون؛ «جنسیت و زنان مسلمان»، «قومیت و نژاد»، «سیاست و اسلام سیاسی» و «هراس، ترور و وحشت» چگونه دنبال شده است.

  • مدیریت بحران‌های رسانه‌ای

    هفدهمین گزارش راهبردی رسانه که از سوی دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها منتشر شده، به موضوع «مدیریت بحران‌های رسانه‌ای» اختصاص دارد.
    به گزارش روابط عمومی دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها، در گزارش حاضر که توسط مجید سلیمانی، نویسنده و پژوهشگر این سلسله از گزارش‌های راهبردی تهیه شده، نویسنده با بحث در مورد مفهوم بحران و بحران‌های رسانه‌ای تلاش دارد ضمن تحلیل و شناخت عوامل بحران‌زا، به آسیب شناسی جریان‌های رسانه‌ای بحران‌زا پرداخته و مخاطبان را با شیوه‌های مدیریت بهینه در جریان‌های بحران‌زای رسانه‌ای آشنا سازد.